Hallitus ja toimihenkilöt

Vuoden 2020 hallituksen kuvassa edestä vasemmalta: Kalevi Koivuluhta, Marjatta Pihlajamaa, Kari Kantalainen, Eila Jylhä, Aila Seikola, Seija Arve, Arja Hellsten, Antti Siipola, Mirja Ekman

Hallitus 2020

Puheenjohtaja Aila Seikola 
aila.seikola@gmail.com 050 598 5190


Muut jäsenet

Seija Arve seija.k.arve@gmail.com 050 595 0429

Arja Hellsten: hellsten.arja@gmail.com 040 703 1847

Eila Jylhä: eila.jylha1@gmail.com 040 832 0804

Mirja Ekman mirja.e@pp.inet.fi 0400 824 094

Kari Kantalainen kantalainen@gmail.com 050 1852

Kalevi Koivuluhta kalevi.koivuluhta@luukku.com 040 510 9304

Marjatta Pihlajamaa marjatta.pihlajamaa@iki.fi 050 5408 112



Hallituksen ulkopuoliset 

Taloudenhoitaja Jouko Fossi
jouko.fossi@pp1.inet.fi 0500 321 820

Sihteeri/jäsenrekisterin hoitaja
Aira Hellström: aira.hellstrom@seniorijelppi.fi 0400 139 396


Matkailu- ja kulttuuritoimikunta

Toimikunta huolehtii yhdistyksen retkien, matkojen, elokuvien ja kuukausilounaiden järjestelyistä
Puheenjohtaja Ritva Nummi ritva5nummi@gmail.com 040 565 9430 
Elokuvavastaava Mirja Ekman mirja.e@pp.inet.fi 040 082 4094 


Tiistaitreffien keittiötiimi 

Sisko Koivisto
Mailis Koivuluhta
Terttu Kunnas
Kirsti Nissi


Yhdistyksen isäntä

Jouko Fossi jouko.fossi@pp1.inet.fi 0500 321 820


Verkkosivut ja Facebook

Pertti Saari pertti@saaret.net 040 5533 875